Přírodní 3.5m - zakončení trojcípem

Bavlněný zavinovací šátek  - originál přírodní. Délka/šířka: 350 x 40 cm. Vhodný pro těhotné maminky, konfekční velikost 38-40.

Dle přání se dá šátek za příplatek na míru nabarvit :)

Přání prosím uveďte do poznámky, příplatek 390 kč budu fakturovat zvlášť. Děkuji.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 403
1 800 Kč / ks
Přírodní 3.5m - zakončení trojcípem

100% Bavlněný zavinovací šátek

Jedná se o tkanou bavlnu z vysoce kvalitních bavlněných přízí, je nebělená!

Nejdůležitější vlastnosti této tkané bavlny je její pevnost a zároveň omezená pružnost, která přináší velmi přirozeně dostatečnou oporu, podporu a široký rozsah praktického využití. Na dotek má hrubší strukturu oproti lněné a bavlno.lněné látce, ale rozhodně je velmi příjemná a hřejivá.  Krásně prohřívá celou oblast pánve, zejména v chladném a zimním období. Má spousta benefitů a je velmi vhodnou variantou šátků pro práci porodních asistentek, dul i fyzioterapeutů a k rituálům Zavinování. 

Těhotným maminkám pomáhá unést váhu miminka a harmonizuje vazy a svaly, které jsou v tomto období zatíženy. Tato vnější oporu dokáže snížit napětí v v pánvi a snížit i její bolesti. Miminku v bříšku tak vzniká větší prostor, proto se šátky hojně využívají i ve chvílích, kdy se miminko neotočilo do ideální porodní polohy. Zavinování zmírňuje i možné potíže s diastázou či přetížením pánevního dna. Po narození miminka pomáhá urychlit zdravé zavinutí dělohy a poskytuje mamince tolik potřebnou energetickou ochranu.  

Pro co nejlepší individuální použití šátku a druhu úvazu se poraďte ideálně se svou porodní asistentkou, dulou či fyzioterapeutkou. V případě, že si nebudete jisté variantou či délkou šátku, kontaktujte nás a rády vám pomůžeme :) 

 

Kdy vám může být šátek ještě nápomocen? 

  • před a během menstruace - pro zmírnění bolesti, PMS, pro udržení tepla a energie v podbřišku
  • při onemocnění ledvin a močového měchýře
  • při bolestech zad
  • po operacích v oblasti bříška
  • při potížích s pánevním dnem
  • jako podpora k terapiím
  • jako podpora správného držení těla
  • jako podpora udržení tepla při pocitu, že je mi zima na záda
  • při zvedání těžkých břemen...
  • více viz kategorie: KRÁTKÉ a POLODLOUHÉ

Materiál: 100% bavlna 

Země: Česká republika

Gramáž: 240g/m²

Barva: originál přírodní

Zakončení: trojcíp (délka 2x 33cm)

Délka: 350cm

Šířka: 40cm 

Péče o šátek:

Při praní v pračce zvolte teplotu do 30 st. C a jemný cyklus. Může dojít k zbytkovému srážení max 5%. Pro co nejdelší zachování barvy (zejména u šátků s batikou, ručně barvených!), nepoužívejte aviváž, bělidla ani sušičku a používejte pouze ekologické prací prostředky. 

Doporučujeme prát šátek se stejně barevným prádlem. U šátků s třásněmi, doporučujeme šátek vložit do pytlíku na jemné prádlo nebo třásně svázat. Místo aviváže můžete použít ocet nebo přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Můžete jej sušit vodorovně i ve svislé poloze, nejlépe venku na čerstvém vzduchu. Pokud byl šátek dostatečně po vyprání protřepán, sušil se v narovnaném stavu a po uschnutí byl ihned složen, často není důvod jej žehlit. V případě, že se rozhodnete šátek vyžehlit, na žehličce nastavte režim odpovídající materiálu. Pokud u šátku s třásněmi došlo během praní k jejich zašmodrchání, zkuste je rozmotat ještě ve vlhkém stavu, kdy je narovnání jednodušší. V případě, že se po prvním praní objeví po bocích, kolem místa stehu nějaké volně vyčnívající nitky, jednoduše je odstřihněte - jedná se pouze o dočistění látky, která má velmi vysokou třepivost. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šátky pro těhotné maminky
Hmotnost: 0.5 kg