Béžový 3,3m - zakončení trojcípem

Bavlněný zavinovací šátek  - béžový s jemnou batikou. Délka/šířka: 330 x 41 cm. Vhodný pro ženy s konfekční velikosti 40-44 a pro maminky po porodu. 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Kód: 382
1 800 Kč / ks
Béžový 3,3m - zakončení trojcípem

100% Bavlněný zavinovací šátek

Jedná se o tkanou bavlnu z vysoce kvalitních bavlněných přízí, je nebělená!

Nejdůležitější vlastnosti této tkané bavlny je její pevnost a zároveň omezená pružnost, která přináší velmi přirozeně dostatečnou oporu, podporu a široký rozsah praktického využití. Na dotek má hrubší strukturu oproti lněné a bavlno.lněné látce, ale rozhodně je velmi příjemná a hřejivá.  Krásně prohřívá celou oblast pánve, zejména v chladném a zimním období. Má spousta benefitů a je velmi vhodnou variantou šátků pro práci porodních asistentek, dul i fyzioterapeutů a k rituálům Zavinování. 

Zavinování bříška má především funkci ochrannou a podpůrnou v oblasti ženského zdraví, bříška a beder. Poskytuje tepelný komfort ledvinám a děloze v období před i během menstruace, proto se vřele doporučuje začít se zavinováním od první menarché. Přidanou hodnotou je, že naše pozornost jde přímo do pánve, tím se přirozeně jinak pohybujeme, ohýbáme, zvedáme např. děti, těžká břemena apod. V šátku se budete cítit bezpečně, uvědomíte si více své vlastní hranice, svůj dech, sebe sama, a pocítíte důležitost tepla v oblasti své pánve a bříška. Je to úžasná ženská podpora pro jakékoliv období života, kdy např. cítíte chlad v oblasti pánve nebo když cítíte napjetí ve svém těle, kdy se můžete do šátku bezpečně uvolnit. 

V případě, že si nebudete jisté variantou či délkou šátku, kontaktujte nás a rády vám pomůžeme :)  

Kdy vám může zavinovací šátek pomoci? 

 • před a během menstruace - pro zmírnění bolesti, PMS, pro udržení tepla a energie v podbřišku
 • při pocitu prázdnoty - po ztrátě, úmrtí děťátka
 • při přípravě na IVF / po neúspěšném IVF
 • při onemocnění ledvin a močového měchýře
 • při bolestech zad
 • po operacích v oblasti bříška
 • při neplodnosti
 • při potížích s pánevním dnem
 • po prožitých traumatech (porod, zneužívání..)
 • jako podpora k terapiím
 • jako podpora správného držení těla
 • jako podpora udržení tepla při pocitu, že je mi zima na záda
 • při zvedání těžkých břemen

v těhotenství a šestinedělí - viz  kategorie DLOUHÉ zavinovací šátky 

 • v těhotenství - jako podpora pro dostatečný prostor děťátka, udržení tepla a zmírnění bolesti zad…
 • v šestinedělí - jako podpora procesu zavinování dělohy a navrácení vnitřních orgánů zpět na své místo…  

 

Těhotným maminkám pomáhá unést váhu miminka a harmonizuje vazy a svaly, které jsou v tomto období zatíženy. Tato vnější oporu dokáže snížit napětí v v pánvi a snížit i její bolesti. Miminku v bříšku tak vzniká větší prostor, proto se šátky hojně využívají i ve chvílích, kdy se miminko neotočilo do ideální porodní polohy. Zavinování zmírňuje i možné potíže s diastázou či přetížením pánevního dna. Po narození miminka pomáhá urychlit zdravé zavinutí dělohy a poskytuje mamince tolik potřebnou energetickou ochranu.  

Pro co nejlepší individuální použití šátku a druhu úvazu se poraďte ideálně se svou porodní asistentkou, dulou či fyzioterapeutkou. V případě, že si nebudete jisté variantou či délkou šátku, kontaktujte nás a rády vám pomůžeme :)  

Materiál: 100% bavlna 

Země: Česká republika

Gramáž: 240g/m²

Barva: béžový, ručně barvený s prvky batiky

Zakončení: trojcíp (délka 2x30cm)

Délka: 330cm

Šířka: 41cm 

Péče o šátek:

Při praní v pračce zvolte teplotu do 30 st. C a jemný cyklus. Může dojít k zbytkovému srážení max 5%. Pro co nejdelší zachování barvy (zejména u šátků s batikou, ručně barvených!), nepoužívejte aviváž, bělidla ani sušičku a používejte pouze ekologické prací prostředky. 

Doporučujeme prát šátek se stejně barevným prádlem. U šátků s třásněmi, doporučujeme šátek vložit do pytlíku na jemné prádlo nebo třásně svázat. Místo aviváže můžete použít ocet nebo přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Můžete jej sušit vodorovně i ve svislé poloze, nejlépe venku na čerstvém vzduchu. Pokud byl šátek dostatečně po vyprání protřepán, sušil se v narovnaném stavu a po uschnutí byl ihned složen, často není důvod jej žehlit. V případě, že se rozhodnete šátek vyžehlit, na žehličce nastavte režim odpovídající materiálu. Pokud u šátku s třásněmi došlo během praní k jejich zašmodrchání, zkuste je rozmotat ještě ve vlhkém stavu, kdy je narovnání jednodušší. V případě, že se po prvním praní objeví po bocích, kolem místa stehu nějaké volně vyčnívající nitky, jednoduše je odstřihněte - jedná se pouze o dočistění látky, která má velmi vysokou třepivost. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šátky pro ženy
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…